K čemu se používá v bazénech vločkovač
Když se ve vodě vytvoří zákal
Mnozí z nás dávají přednost dovolené u moře a těší se, až se ponoří do vln, budou plavat na hladině nebo se potápět, alespoň pár metrů pod hladinou. Tito lidé obvykle očekávají, že mořská voda nebude nejen slaná, ale bude i průzračná a bude vidět v menších hloubkách až na dno. Koupání v kalné vodě nás neláká z toho důvodu, že neznáme její složení a nevíme, co se pod hladinou ukrývá. To samé platí i o vodě v bazénech.
Když filtrace nezabere – filtrování vody v bazénech a vířivkách je zárukou čisté a průzračné vody, ale přece jen nezachytí úplně vše. Některé velmi drobné nečistoty projdou křemičitým páskem, zeolitem či papírovou kartuší a neustále cirkulují filtračním okruhem. Tehdy se pak musí nasadit do vody vločkovač.
Co je to vločkovač – je to přípravek, který vyvolá změnu povrchového napětí velmi drobných částic rozpuštěných ve vodě. Tím se budou k sobě přitahovat, až vytvoří větší celek, který může svým vzhledem připomínat chuchvalec nebo drobnou obilnou či sněhovou vločku. Odtud také zřejmě pramení samotný název. Vločky se pak ve filtrační nádobě mohou zachytit.
Filtraci nechte vypnutou – až budete vločkovač 50 l Chlorito aplikovat, kromě dodržení návodu k použití byste měli vypnout filtraci. Důležité je, aby se přípravek dostal do celého objemu nádrže a také, aby se vločky mohly začít vytvářet. Musíte tomu dát určitý čas, proto filtraci ponechte vypnutou.
Na závěr nastoupí vysavač – vločky budou postupně propadat ke dnu, kde se usadí, a odtud je pak odsajete bazénovým vysavačem. A v zásadě nezáleží na tom, o jaký vysavač půjde, můžete nasadit ten robotický, co vám usnadní práci i čas, anebo se spolehnete na vaše paže a ruční odsávací nástavec na teleskopické tyči. S tím to půjde také dobře a navíc si zacvičíte, uvolní se do krve endorfiny a budete mít lepší náladu.