Chcete zhubnout? Věnujte se skákání
I když na tom nejsme v oblasti obezity jako národ tak špatně jako třeba Američané, případně lidé na Novém Zélandu, pořád se rozhodně nemůžeme řadit mezi hubená společenství. Naopak, patříme mezi největší Otesánky v Evropě, což je tak trochu ostuda. Není potřeba se příliš dlouho pídit po tom, co nebo kdo za to může. Lékařská věda již dlouhá desetiletí má v tomto ohledu docela jasno. Nejsou za tím špatné geny, ale mizerné stravovací návyky kombinované s nedostatkem zdravého pohybu. Tato kombinace nakonec obvykle vede nejen k nadváze, ale co hůře, k obezitě. A ta vůbec není zdravá.
Naštěstí se s ní dá docela dobře bojovat, a sice změnou životního stylu. Ideální je začít lépe jíst, hlavně tedy zeleninu, ovoce a luštěniny, a rovněž začít také cvičit. Nemusí se jednat o nic extra náročného. Bohatě postačí jezdit na kole, občas si někam vyběhnout, případně poskočit na levných trampolínách.
Trampolíny nejsou v našich zeměpisných šířkách stále příliš zavedené, myšleno tedy v domácnostech. Na hřištích, případně v tělocvičnách je jejich výskyt poměrně bohatý, stejně tak jako v jiných státech. Přitom se jedná o cenově poměrně dostupný, a zároveň efektivní nástroj k redukci nadváhy, případně dokonce obezity. Je však potřeba ho používat v pravidelných intervalech, ideálně každý druhý den. Kdo však chce hubnout opravdu rychle, nemusí se obávat ani každodenního skákání. Je to zdravé.
Výběr je bohatý
Trampolín je na trhu celá řada, takže si může vybrat tu správnou opravdu každý. Ideální druh neexistuje, takže každý musí vybírat podle svých preferencí. Lidé bydlící na malém prostoru, třeba v garsonce či paneláku, určitě nesáhnou po zahradním modelu a majitelé velkého rodinného domku se zahradou na durhou stranu nemusí kupovat malou interiérovou trampolínu. Hlavní jsou protektivní prvky, které jsou běžné primárně u lepších modelů. Ty totiž bývají vybaveny jak sítí, tak i pružinovým krytím.