Celoroční, zateplené mobilní domy
Na rozdíl od klasických domů, nestojí drtivá většina mobilních dřevostaveb na základové desce. Většinou se ustavují na betonových patkách, nebo jiných pevných podpěrách. Proto u nich dochází ke značnému prochlazování podlah. To je důvod, proč se musí spodní strana mobilní dřevostavby pečlivě izolovat pořádnou vrstvou izolační hmoty a proč se v této partii musí co nejvíce omezit vznik tepelných mostů. Tedy styku dvou materiálů s nízkou izolační schopností, nebo přímo vodičů tepla.
Podlaha mobilního domku, dřevostavby je klasická sendvičová konstrukce. Je tvořená dřevěným, či kovovým rámem, který je z obou stran zpevněn dřevěným plošným materiálem. Všechny dutiny jsou vyplněny stříkanou tepelnou izolací, takzvanou PUR pěnou. Podlaha musí, kromě základní vlastnosti, což je tuhost a pevnost, izolovat od chladu prostředí, který se pod mobilním domkem citelně zesiluje. Dostatečnou tepelnou izolaci musí mít samozřejmě také stěny a střechy mobilního domu. Opět je zde izolačním materiálem stříkaná PUR pěna. Nástřik se provádí v dostatečné tloušťce od 10 centimetrů.
Už tato vrstva se jeví jako dostatečná izolace. Pro zákazníky s oblastí s nižšími teplotami, není problém sílu izolace zvětšit, a případně obalit celý mobilní dům klasickým fasádním systémem z polystyrenových desek. Velice dobře je izolován také strop, respektive střecha mobilní dřevostavby. Opět je použita PUR pěna v dostatečně silném nástřiku. Mobilní dřevostavby celoroční, zateplené top-mobilnidomy.cz jsou osazeny kvalitními, energetickými výplněmi stavebních otvorů. Okna mají, dvoj až trojskla. Dveře rovněž splňují požadavky na energeticky úsporné provedení. Celkově vzato jsou moderní mobilní domy často zařazeny v kategorii A, co se týče energetických nákladů na jejich provoz. V kombinaci s kvalitním a úsporným vytápěním, se mohou stát velice úsporným bydlením.